28.02.2012 09:29:03 | edda | přečteno: 6239x
Ukázka z připravované knihy Historie československých rallye
Drahoslav Šípek: „Za největší úspěch kariéry považuji pět sezón v Mistrovství ČSSR“

Mezi početnou skupinu jezdců – Brotánek, Hájek, Bergr, Mach, Skalové, Hokeš, Jeřábek, Svoboda, Heřman a další, kteří sbírali na závodních tratích vavříny s Fiatem 128 Sport Coupé, patřil i frýdlantský Drahoslav Šípek. Hned na počátku kariéry se stal  absolutním vítězem prvního ročníku soutěže pořádané převážně v Rychnově nad Kněžnou, započítávané do oblastního přeboru B v roce 1974.

Ve stejném roce vyhrává třídu při Rallye Liberec a je třetí v Hanušovicích. Už rok předtím je veden ve startovních listinách s vozem Škoda 110 RC. Prvenství vybojoval také při Rallye Hradec Králové 74, ale má to zajímavý dovětek. Když se spolujezdcem četli čerstvě vyvěšenou výsledkovou listinu zjistili, že jsou vítězi třídy. Spolujezdec si však všiml, že zde mají neoprávněně minutu navíc, a tak se odvolali – minuta jim byla škrtnuta a oni vyhráli i absolutně. „Přemýšlel jsem, kdy vlastně začala moje více než patnáctiletá kariéra. Manželka mi řekla: tak to ti řeknu přesně. Bylo to v roce 1972. Narodil se nám syn a Ty jsi porodné hned následující víkend prozávodil,“ vzpomíná jezdec. V pětasedmdesátém roce startuje v přeboru ČSR a třetí v Hodoníně.