17.12.2013 09:56:02 | edda | přečteno: 8395x
Historie - Rallye Safari

Malé ohlédnutí za slavnou soutěží... aneb Vzpomínky na Safari

Historie této náročné soutěže se začala psát na africkém kontinentu, který byl snad předurčen ke konání slavných a velice náročných rally soutěží. Zřejmě nejslavnější z nich byla pověstná Safari rally ,která vznikla v roce 1953 na počest oslavy korunovace anglické královny Alžběty II. U zrodu této legendy byl muž jménem Eric Cecil, který stál v čele Východo-africké automobilové federace a který snil o dlouhé a náročné soutěži. A tak se zrodila legenda s názvem EAST AFRICAN SAFARI RALLY ...

Vítězi prvního ročníku v roce 1953 se stali J. Manussis na voze Chevrolet / nejrychlejší vůz v cíli /, a A. M. Dix na voze Volkswagen Beetle / nejméně trestných bodů /. Na startu se objevily také vozy Škoda pilotovány L. Parratem / odstoupil /,Poynderem / odstoupil / a vůz Tatra T-600 pilotován D. P. Marwahou / vítěz kategorie Class C /.